درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط
ویدیوهای پیشنهادی

اتریوم با دیدی بسیار وسیعتر و جاه طلبانه تر نسبت به بیت کوین و مونرو

3 نظرات
35 بازدیدها
Image


بین کوین، مونرو و اِتیریِم نمونه هایی از پول های دیجیتالی!

مونرو رو می توان بعنوان یک ارز دیجیتال ایمن که ردیابی اون تا حد خیلی زیادی غیر ممکن است در نظر گرفت. این ارز دیجیتالی به همکاری بیش از 200 متخصص و کارشناس حرفه ای به معنای واقعی در آوریل ۲۰۱۴ راه‌اندازی وتهیه شده که دارای توانمندی های خاص و ویژگیهای منحصر بفرده. از جمله اونها میشه به مخفی کردن آدرس IP شما در شبکه بطوری که هیچ کس قادر به رویت تراکنش های شما نشود اشاره کرد. این ویژگی موجب خواهد شد تا تراکنش های مالی خودتونو بدون هیچ گونه واسطه مانند بانک در سراسر جهان انجام داد!.این ارز دیجیتالی بر پروتکل CryptoNight استوارست و تفاوت‌های الگوریتمی‌ قابل توجهی با دیگر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین دارد . از ویژگی‌های اصلی پروتکل CryptoNote در Monero می توان به فناوری خاص «امضاهای حلقه‌ای» اشاره کرد که برای مبهم کردن هویت فرستدگان و گیرندگان استفاده می شود.
اما مونرو از طریق کارت های گرافیکی (GPU) قابل استخراجه و تنها با در اختیار داشتن یک کامپیوتر قدرتمند می تونید ارز مونرو (XMR) استخراج کنید و یا اینکه اونو از صرافی ها ی معتبر خریداری کنید.
Image

بیت کوین توسط یک برنامه‌نویس رایانه‌ای به نام ساتوشی ناکاموتو تولید شد و هدف اصلی از ایجاد این ارز دیجیتالی، تولید پول، بدون دخالت هر نوع مرکز دولتی بود که قابلیت انتقال رو به صورت مجازی و با سرعت بالا و با هزینه انتقال خیلی کم رو داشته باشه.
در واقع افراد با نصب نرم افزار بیت کوین بر روی سیستم کامپیوتری خود و در بستر شبکه اینترنت به یکدیگر وصل می‌شوند. البته فرایند ارسال و دریافت بیت کوین در این شبکه رصد می شود. این شبکه وظیفه‌ تولید و ساختن بیت کوین را هم برعهده دارد و این کار از طریق افرادی که از نرم‌افزارهای ماین روی کامپیوتر خود استفاده می‌کنند، انجام می شود(Mining). البته قوانیننی هم در این شبکه وجود دارد که چه کسی و چه وقت یک بیت کوین را تولید کند. نکته قابل توجه اینکه کلیه عملیات بین سیستمی کامپیوترهایی که در این شبکه قرار دارد در دفترچه ای تحت عنوان بلاک چین ثبت می گردد. در توضیح اینکه، این دفتر کل سوابق کسانی که مالک این ارز دیجیتال هستند را نگهداری می‌کند؛ و این کار از طریق طریق آدرس‌های بیت کوینی که از کاراکترهای تصادفی و طولانی ایجاد شده صورت می گیرد و به همین دلیل نمی توان به سادگی پی برد که صاحب این آدرس چه کسی است و به روزرسانی در اون به این ترتیب انجام شده که وقتی کسی بیت کوینی را برای شخص دیگری ارسال می‌کند، به شبکه گفته می‌شود که دفترکل را بروزرسانی کند و از آدرس بیت کوینی شخص فرستنده کم شده و به آدرس بیت کوینی شخص گیرنده اضافه کند. البته پروتکل بکار رفته در این شبکه به شما اجازه نمی‌دهد بیشتر از ۲۱ میلیون بیت کوین رو ماین کنید.شفافیت و محرمانگی دو ویژگی خاص این ارز دیجیتالیست. چرا که شما بعنوان یکی از اعضاء می توانید مقدار سرمایه دیگران را بدانید بدون اینکه هیچ آدرس و نشونی از اون داشته باشید.
Image

اتریوم را می توان بعنوان رقیب جدی دیگر ارزهای دیجیتالی بخصوص بیت کوین محبوب و معروف دانست. اتریوم چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال است. در واقع اونرو به این صورت تعریف می کنند که یک پلتفرم محاسبه مجازی است که نرم‌افزار آن قادر خواهد بود یک بازار آنلاین و تراکنش‌های قابل برنامه‌ریزی، که با نام قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) شناخته می‌شوند، را پشتیبانی کند.اتریوم توسط یک برنامه‌نویس جوان روسی به نام ویتالیک باترین،در اواخر سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی و در ژانویه ۲۰۱۴ به صورت رسمی آن را معرفی کرد. اتریوم بسیار فراتر از بیت کوین با دیدی وسیعتر نسبت به این حوزه یعنی تبادلات مالیه . تبادلات ملی که بدون دخالت انسان قابل انجام و امکان پذیره.
Image

به هر حال نکات خیلی زیادی پیرامون ارزهای دیجیتالی وجود دارد که مقالات متعددی هم در خصوص اونها از طرف دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و مالی تهیه شده است و شاید یه روزی همه تبادلات مالی از طریق همین ارزهای دیجیتالی انجام بشه. ارزهای دیجیتالی که هر روز توسط نخبه ها با الگوریتم ها و ایده های جاه طلبانه تولید میشند و سعی بر این دارند تا هر چه بیشتر از پیش ما و فعالیت های روزمره ما رو در تسخیر خود درآورند.شاید یه روزی برسه که ما چاره ای جزء ورود به این عرصه نداشته باشیم و اگه الان اختیار با خودمونه که وارد یک حوزه فناوری اطلاعات بشیم یا نه، روزگاری خواهد رسید که به اجبار باید تسلیم اون بشیم!!!!

مرجع: مونرو چیست ؟
مرجع : بیت کوین چیست؟
مرجع : اتریوم چیست؟

نویسنده : علیرضا (ARAF)
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
ردیف عنوان قیمت
1 اتریوم با دیدی بسیار وسیعتر و جاه طلبانه تر نسبت به بیت کوین و مونرو رایگان
2 ماینر ارزهای دیجیتال رایگان
3 بدافزار ماین Smominru با درآمد روزانه 24 مونرو برای صاحبان خود رایگان
4 حمله کاوشگر ارز دیجیتال از طریق پلت فرم اندروید رایگان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow